BlackBerry згортається: магазин додатків закриють у 2019-му

Розробники, які публікували свої утиліти в BlackBerry World, днями отримали від компанії офіційний лист.

Компанія BlackBerry оголосила про черговий етап закриття своїх сервісів. Її магазин додатків BlackBerry World закриють 31 грудня 2019 року. Але вже з 1 квітня 2018 року він стане обмеженим для розробників, які не зможуть заробляти на ньому. Адже вони зможуть розміщувати в цьому маркеті лише безплатні додатки.BlackBerryРозробники, які публікували свої утиліти в BlackBerry World, днями отримали від компанії офіційний лист. «Починаючи з 1 квітня 2018 року BlackBerry World переходить на розповсюдження лише безплатних додатків. Це означає, що BlackBerry World більше не розміщуватиме платний контент, а всі механізми купівель вимкнуть. Якщо ви хочете продовжити розповсюдження у BlackBerry World без затрат, будь ласка, змініть статус свого контенту на «безплатний». Будь-який платний контент, який не отримає статус «безплатний», буде видалений з BlackBerry World до 31 березня 2018 року».

З максимуму 2008 року акції BlackBerry подешевшали приблизно на 95%, і стало очевидно, що компанія програла Apple та Android. Збиток BlackBerry за підсумками останнього кварталу склав 47 млн доларів, і 1,2 млрд – за підсумками року. Доходи також скоротилися. Телефонний бізнес BlackBerry по суті мертвий, і з виробника смартфонів фірма планувала перетворитися на розробника програмного забезпечення для інших компаній.

Про поступове згортання своєї інфраструктури BlackBerry повідомила ще наприкінці 2017 року. Повне відключення сервісів BlackBerry 10 та BlackBerry OS запланували за два роки – до 2019-го. Першими зникнуть сайт BlackBerry Travel (лютий 2018) та сервіс відеодзвінків Playbook (березень 2018 року). Потім йде масштабне закриття магазину BlackBerry World у 2019-му. У 2020 смартфони Classic та Passport позбудуться офіційних шляхів для завантаження програмного забезпечення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я