Субота, 24 Лютого, 2024

BrainGate2: паралізовані можуть користуватись планшетом

На даний час імплантати, які б допомагали повноцінно керувати технікою за допомогою думки, залишаються на кресленнях і в планах вчених. Але технологія, що дозволяє використовувати гаджети навіть інвалідам, уже тестується.

Проект під назвою BrainGate2 являє собою сукупність електродів, які поміщаються в ділянку людського мозку, котра відповідає за моторику. Пристрій перетворює уявні сигнали про переміщення курсора на дії – справжня «віртуальна миша». Система дозволяє використовувати планшет для прослуховування музики, спілкування текстовими повідомленнями або інтернет-серфінгу.

За допомогою BrainGate2 троє паралізованих людей могли без проблем спілкуватися в чаті. Крім цього, один з них навіть замовив продукти в онлайн-магазині і пограв на цифровому фортепіано.

Хочеться зазначити, що технології перетворення мозкових сигналів існують уже кілька років, але BrainGate2 дала можливість людям з обмеженими можливостями користуватися не спеціальними девайсами, а повсякденними приладами.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися