Браузер Maelstrom перетворить інтернет на великий торрент

Уже зовсім скоро робота улюблених сайтів не буде залежати від кількості відвідувачів. Адже вони розміщуватимуться не на окремих серверах, а на комп’ютерах самих користувачів. Це означає більшу швидкість доступу та менше затримок.

Подібну технологію серфінгу втілив новий браузер Maelstrom від компанії Bittorrent. Він базується на принципах мереж p2p, які добре знайомі любителям завантажувати різноманітний контент. Файли в цих мережах знаходяться не на якомусь одному комп’ютері, а розкидані по машинах користувачів у всьому інтернеті.

Сайти для Maelstrom також знаходитимуться на комп’ютерах користувачів, що в теорії означає вищу швидкість доступу, а також постійну його працездатність, адже головний сервер, який може вийти з ладу, відсутній.

Maelstrom заснований на двигуні Chromium і може працювати як звичайний браузер, отримуючи доступ до сайтів через протоколи HTTP/HTTPS. Крім того, пересилання пакетів даних може вестися через P2P-мережі. Однак, попри роботу на Chromium, Maelstrom офіційно не підтримує розширення для Chrome і додатки магазину Chrome Web Store.

Щоб Maelstrom виявився корисним, розробники сайтів повинні модифікувати їх для роботи з торрентами, оскільки сам браузер перетворювати дані не вміє. Новим рішенням, кажуть розробники цієї програми, уже зацікавилися 10 000 програмістів і 3500 власників сайтів.

Спробувати Maelstrom можна після завантаження на цій сторінці.