Червоний, жовтий, зелений та білий – світлофори можуть отримати ще один колір внаслідок поширення автономних автівок

Навіть у сценаріях, коли лише 10% автомобілів на перехресті були автономними, біле світло світлофора все одно зменшувало затримки на 3%.

З поширенням автомобілів, яким не потрібен водій, зростає проблема їхнього сумісного пересування дорогами разом з автівками, якими керують люди. Вчені припускають, що додаткове біле світло для світлофора на регульованих перехрестях може допомогти включити людей-водіїв та автономні машини у сумісний потік.

Поки автономні транспортні засоби (AV) залишаються рідкістю, стара система світлофорів із зеленим/жовтим/червоним світлом працює найкраще – не потрібно додаткового кольору. Проте це може змінитися, оскільки AVs стануть більш поширеними, вважає доцент Алі Хаджбабаї та його колеги з Університету штату Північна Кароліна.

Ідея полягає в тому, що коли групи AV наближаються до перехрестя, вони спілкуватимуться між собою та з комп’ютером, який керує світлофором на цьому перехресті. Щоб якомога швидше та ефективніше проїхати перехрестя, усі ці автономні машини координуватимуть свої рухи – певна кількість автомобілів, що їдуть в одному напрямку, чекатимуть, а певна кількість автомобілів, що їдуть в іншому напрямку, проїдуть.

На цьому етапі руху світлофори показуватимуть біле світло. Це дасть змогу водіям неавтономних автомобілів знати, що перевага визначається автотранспортом, і все, що їм потрібно зробити, це просто слідувати за автомобілем попереду: якщо він зупиниться, вони зупиняться, а якщо він проходить через перехрестя, вони теж.

На тому самому перехресті, коли переважна більшість автомобілів, що наближаються, не є автономними, світло повернеться до свого стандартного зеленого/жовтого/червоного режиму і біле світло не засвітиться.

Комп’ютерне моделювання, засноване на реальному транспортному потокі, показує, що ця ідея безперечно має певні переваги. У деяких випадках, наприклад, додаткове біле світло може зменшити затримки на дорогах більш ніж на 90%.

«Симуляції говорять нам про кілька речей, — каже Хаджбабаї. — По-перше, AV покращують транспортний потік, незалежно від наявності білої фази. По-друге, якщо присутні —, біле світло ще більше покращує транспортний потік. Це також зменшує споживання палива, оскільки менше зупинок. По-третє, чим вищий відсоток трафіку на перехресті, який складається з AV, тим швидше потік рухається через перехрестя і тим кращі показники споживання палива».

Навіть у сценаріях, коли лише 10% автомобілів на перехресті були автономними, біле світло світлофора все одно зменшувало затримки на 3%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я