Чим дивуватиме Android N: розкриваємо функції ОС до її виходу

android-n-update-hero-1200-80[1]

За кілька місяців має з’явитися нова, сьома версія мобільної ОС Google. Вона поки що не має навіть назви та ховається за кодовим позначенням Android N. Однак ця ОС уже доступна для розробників, і ось що вона готує для нас, користувачів.

Багато вікон

Одним із найпомітніших нововведень стане підтримка декількох вікон. Кількість пікселів в екранах Android-пристроїв значно зросла, особливо якщо говорити про екрани Quad HD у топових рішеннях. Тому корисне застосування цим «новим» пікселям для паралельного запуску додатків забезпечить велику гнучкість у роботі й більш упевнений контроль над роботою пристрою. Це наблизить Android до повноцінної ОС, здатної працювати на ПК.

Усе це буде доповнюватися режимом «прихованого вікна», що дозволяє задавати вікнам різні розміри і відображати більш ніж два вікна на одній сторінці. У міру зближення Android і Chrome OS це налаштування додасть планшетам на Android відчуття роботи, як на ПК. Як і з усіма «фішками» Android, кожен виробник буде вирішувати, додавати чи ні подібні функції у свої пристрої, але, швидше за все, Google буде активно просувати їх.

Повідомлення, швидше і краще

Повідомлення Android уже дозволяють додаткам розповідати вам про різні події і дії. Android N зробить їх ще багатшими і дасть можливість взаємодіяти з ними безпосередньо із самого вікна повідомлення, будь то відповідь, «лайк» або редагування. Більше не треба буде відкривати додатки для виконання певних дій. Це повинно привернути увагу Android до стилю і швидкості у віртуальному світі, який усе більше акцентується на соціальних мережах і підключених додатках.

Енергозбереження

Усі хочуть мати більш «витривалі» смартфони. Очевидним рішенням проблеми є «збільшення» батареї, але воно йде проти дизайнерської тонкої думки. Для цього і призначалася функція Doze, анонсована в Android 6 Marshmallow. У сьомій версії своєї ОС інженери Google вдвічі зменшили кількість використовуваної фоновими додатками обчислювальної потужності і ширину каналу. Можливість контролювати те, що відбувається у фоні, повинна забезпечити повний робочий день від одного заряду батареї при активному використанні.

Менше трафіку

Ще один важливий для користувачів ресурс – швидкість каналу пересилання даних. Контролювати обсяг запитуваних пристроєм даних особливо актуально в країнах з дорогим і повільним з’єднанням. Це дозволить Google просунути свою ОС в таких регіонах далі. iOS тут не конкурент – з нею немає апаратів до ста доларів.

Спілкування емоціями

Дітище Unicode Consortium і мова нового століття стало обов’язковою частиною ОС. Завдяки підтримці Unicode 9.0 в Android N з’явиться «натовп» нових смайликів, зокрема, часто згадуваний мем про бекон, більш схожі на людину усміхнені обличчя та інструмент вибору кольору шкіри для персоналізації зовнішнього вигляду смайликів.

Що означає N

Назва нової версії – найпопулярніше питання навколо нової версії Android. Нова версія Android досі носить кодовий індекс N. Google навіть закрила сайт, на якому збиралися пропозиції з приводу нової назви. Що ж, дізнатися секрет можна буде вже скоро: виробники отримають доступ до Android N в кінці літа, ще якийсь час піде на сертифікацію в операторів. Для власників нових гаджетів оновлення «по повітрю» буде доступно на початку 2017 року.

За матеріалами: Forbes