Чому iPhone сам вмикає геолокацію: Apple пояснила

Нові iPhone використовують для роботи ультраширокосмугову технологію.

Журналіст з безпеки Браян Кребс нещодавно помітив дивну поведінку нового iPhone 11 Pro. Гаджет вмикав геолокацію та сканував координати користувача, навіть коли юзер не використовував цю функцію. Подібна поведінка iPhone порушує політику приватності Apple. Компанія надала офіційне пояснення.

Нові iPhone використовують для роботи ультраширокосмугову технологію. Це бездротовий радіозв’язок, який дозволяє гаджетам, наприклад, відстежувати наявність поруч інших девайсів. Подібну можливість iPhone використовують для передачі файлів по AirDrop. Також її, за чутками, застосують для функціїї радіоміток, яку мають скоро оголосити.

«Ультраширокосмугова технологія є індустріальним стандартом та об’єктом міжнародного регулювання, які вимагають її вимикати в певних локаціях, – розповідають в Apple. – iOS використовує сервіси геолокації для визначення, чи знаходиться iPhone в таких заборонених місцях, щоб відключати ультраширокосмуговий зв’язок та виконувати вимоги регуляцій. Керування ультраширокосмуговим зв’язком та використання геолокаційних даних відбувається виключно на пристрої. Apple не збирає координати користувачів».

Незалежні експерти підтверджують, що Apple, швидше за все, не передає координати користувачів. Вілл Страфах з Guardian Firewall не знайшов доказів, що дані надсилаються на віддалені сервери.

В Apple заявили, що вбудують у наступні версії iOS перемикач для цієї функції.