Неділя, 26 Травня, 2024

Для смартфонів готують новий тип бездротової комунікації FiRa

Група найбільших компаній, разом з HID, NXP, Samsung, Bosch, Sony, LitePoint, заснувала консорціум FiRa. Він має просувати технології комунікації на базі ультраширокосмугового доступу. Це має відкрити для гаджетів нові можливості навігації, розпізнавання об’єктів та комунікації.

Базою для FiRa обрали стандарт IEEE 802.15.4/4z, який визначає основні характеристики безпровідного зв’язку з низькою швидкістю пересилання даних і можливістю вимірювання відстані. Учасники FiRa хочуть на його основі розробити стандарт взаємодії і визначити нові механізми роботи для гаджетів. Також планується показати типові сценарії використання нової технології.

Ультраширокосмуговий доступ дозволяє отримати надзвичайно високу точність при вимірюванні відстані до об’єктів або визначення їхнього відносного положення. Ця технологія перевершує аналоги з точки зору точності, енергоспоживання, надійності РЧ-з’єднання і безпеки.

Інженери вже називають кілька перспективних сценаріїв використання FiRa. Серед них – безконтактний контроль доступу з визначенням наближення людини, перевірка облікових даних та надання доступу без фізичного надання облікових даних. Також ультраширокосмуговий зв’язок забезпечує високоточну навігацію навіть в умовах перевантаженого радіоефіру. З ним спрощується навігація всередині приміщень, наприклад, аеропортах, гаражах, торгових центрах тощо. Із цією технологією двоє користувачів зможуть знайти один одного в натовпі. FiRa також дозволить збирати компаніям дані про користувачів, надсилати індивідуальні пропозиції тощо.

Завдяки використанню ультраширокосмугового доступу FiRa створюватиме мінімальні перешкоди іншим бездротовим технологіям зв’язку. Розробники кажуть, що вона не матиме проблем із сумісністю з NFC, Bluetooth, Wi-Fi та іншими.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися