Чому вимирає УАнет

До кінця першого півріччя 2015 року кількість зареєстрованих українських доменів склала 573 тисяч. Це на 15% менше, ніж було рік тому. Про це йдеться у статистиці адміністратора домену .UA компанії «Хостмайстер», яка адмініструє всі домени в зоні UA.

У звіті компанії наголошується, що найбільш масовий публічний домен com.ua зараз нараховує близько 291 тисяч імен (спад за рік 6,5%), а кількість адрес у найпопулярнішому географічному публічному домені kiev.ua за рік зменшилася на 11,5% – до 55 600. Водночас чисельність доменних імен другого рівня зросла порівняно з минулим роком на 3,2% і досягла 18 100, пише ЛІГАБізнесІнформ.

У дужках зазначено показники приросту до попереднього року

Генеральний директор Українського центру підтримки номерів і адрес (УМІЦ) Юрій Гончарук розповів ЛІГАБізнесІнформ, що основною проблемою скорочення доменних імен стала несприятлива економічна ситуація в нашій країні. «Доменні імена, реєстрація торгових марок, послуги хостингу та реєстрація промислової власності – це лакмусовий папірець, що показує розвиток бізнесу. Зараз Україна в стадії стагнації. На даний час просто немає тієї кількості нових компаній, за рахунок яких зростала б кількість доменних імен», – розповідає він. Скорочення відбувається від того, що від 7 до 30% (залежить від рівня домену) власників доменних імен не продовжують права користування.

Він також зазначає, що деякі компанії і зовсім пішли з ринку, а кожне таке підприємство мало сайт, з допомогою якого просувала свої послуги та товари.

Крім економічної кризи, на думку директора компанії NIC.UA Андрія Хветкевича, на скорочення доменних імен вплинуло і підвищення цін на них адміністратором – компанією «Хостмайстер». З 1 квітня 2015 ціни для реєстраторів зросли на 61%. «Це підвищення було необґрунтованим. Реєстратори висловлювали свою думку про те, що зараз не час підвищувати ціни, тому що в Україні криза і платіжна спроможність населення падає, але «Хостмайстер» до нас не прислухався», – говорить він.

Такий стрибок цін, за словами Хветкевича, і призвів до того, що клієнти реєструють домен тільки за потребою і зовсім перестали платити за подібні домени, які взяли про запас. «Щоб заощадити 200 грн на рік, люди відмовляються від таких доменних імен», – додає він.

На думку Гончарука, ще однією причиною «вимирання» українського інтернету є тенденція переходу українських доменів за кордон. «Не припиняється вилучення правоохоронцями у хостинг-провайдерів серверів без вагомих на те підстав. Це призводить до того, що кінцевий користувач, щоб убезпечити свої інформаційні ресурси, переводить сайти на закордонний хостинг, разом з тим змінює і зону, реєструючись у доменах верхнього рівня, таких як com., biz., net та інших», – розповідає Гончарук.

У коментарі ЛІГАБізнесІнформ керівник відділу маркетингу і PR компанії «Хостмайстер» Максим Благонравін розповів, що основною причиною зменшення кількості доменних імен .ua все ж є зниження ВВП України. У той самий час він також відзначив позитивні тенденції на ринку доменів.

«Зверніть увагу, що кількість найдорожчого домену .ua (ім’я другого рівня) зростає. Цими доменами, як відомо, користуються великі компанії, тому можна зробити висновок, що на них криза не вплинула або вони вже пережили складні часи», – пояснює він.

За прогнозами Благонравіна, український ринок доменних імен покаже серйозний ріст тільки в 2017 році. Не бачить передумов розвитку цього ринку найближчим часом і Юрій Гончарук.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я