Чи дійсно YouTube слухає вас, коли відео вам не подобається? Mozilla перевірить, як працюють «Не цікаво», «Дизлайк», «Не рекомендувати цей канал»

За допомогою інструменту RegretsReporter для вивчення небажаних рекомендацій YouTube планується з’ясувати, чи дійсно платформа дозволяє користувачам відхиляти рекомендації

Якщо ви помічали, що YouTube показує вам відео, які ви позначили як нецікаві, у Mozilla є для вас пропозиція. Ця компанія, яка створила браузер Firefox, хоче дослідити, наскільки якісно працюють алгоритмічні засоби управління вподобаннями на YouTube.

За допомогою інструменту RegretsReporter для вивчення небажаних рекомендацій YouTube планується з’ясувати, чи дійсно платформа дозволяє користувачам відхиляти рекомендації.

Алгоритмічні елементи керування YouTube включають такі кнопки, як «Не цікаво», «Дизлайк», «Не рекомендувати цей канал». Ваш вибір навчає алгоритм YouTube не показувати схожий контент.

RegretsReporter створили для визначення того, чи працюють ці елементи керування так, як розповідають представники YouTube. Розширення дозволяє натиснути кнопку “припинити рекомендувати”, розташовану на мініатюрі кожного відео, яке рекомендується або переглядається. Mozilla заявляє, що буде використовувати ці дані для оцінки того, чи прислухається YouTube до відгуків.

Mozilla каже, що YouTube не надає незалежним дослідникам доступ до будь-яких подібних даних.

“Незліченні розслідування показали, як алгоритм YouTube відправляє людей у шкідливі кролячі нори, – йдеться в заяві Бренді Геркінк, старшого менеджера з адвокації Mozilla – Тим часом YouTube не зміг вирішити цю проблему, залишаючись непрозорим щодо того, як працює його рекомендаційний штучний інтелект і його алгоритмічні елементи управління. Наше дослідження визначить, чи працює ця функція так, як задумано, або це еквівалент кнопки “Закрити двері” ліфта — чисто косметичний”.

RegretsReporter спочатку досліджував видачу контенту шкідливими рекомендаціями. У липні розширення показало, що YouTube рекомендує відео, які порушують власну політику платформи щодо контенту.

Дослідження показало, що 71% відео, про перегляд яких потім шкодують, були активно рекомендовані алгоритмом YouTube.