Дата-центр Microsoft дві доби працював на водні

Для 48-годинної роботи водневе джерело енергії потребує приблизно 100 000 кілограмів водню

Microsoft успішно завершила тестування дата-центру, який працював на електриці з водневих паливних комірок. Обладнання живилось такою енергією протягом 48 годин поспіль. Загальна потужність споживачів складала 250 кВт. Інженери Microsoft уже планують наступний етап тестування потужністю 3 мегавати.

Водневі паливні комірки у Microsoft розглядають як заміну традиційним дизельним генераторам. Останні використовуються як резервне джерело живлення в разі збоїв основних ліній енергопостачання. У Microsoft підрахували, що дизельне пальне є причиною менше 1% загальних викидів корпорації.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Для 48-годинної роботи водневе джерело енергії потребує приблизно 100 000 кілограмів водню. Окрім цього, дизельні генератори аналогічної потужності залишаються в кілька разів компактнішими за паливні комірки.

У Microsoft також розглядають варіант генерації енергії за допомогою водневих паливних комірок у часи нормального енергопостачання. Така енергія буде передаватися в загальну електромережу для балансування навантаження. А паливом слугуватиме вода, яку розкладатимуть за допомогою електрики на водень та кисень у час, коли споживання електрики мінімальне, і вона виявляється надлишковою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я