Директори Amazon, Apple, Facebook, Google готуються спільно переконувати, що їхні компанії не придушують конкуренцію

Слухання в Конгресі США буде корисним, навіть якщо воно виявиться простим шоу. Навіть у такому разі воно може відкрити шлях до появи регуляторних актів щодо роботи техногігантів.

Очільники найбільших технологічних гігантів Amazon, Apple, Facebook, Google готуються виступати перед Конгресом США. Джефф Безос, Тім Кук, Марк Цукерберг та Сундар Пічаї будуть переконувати політиків у тому, що їхні корпорації не придушують конкуренцію. Слухання має розпочатися сьогодні ввечері за київським часом.

Виступ у Конгресі США є результатом проведеного антимонопольним підрозділом розслідування, протягом якого зібрали сотні годин інтерв’ю та понад 1,3 млн документів стосовно Amazon, Apple, Facebook, Google. Директори цих корпорацій повинні будуть захистити перед політиками свої бізнес-практики.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Слухання в Конгресі США є одним із найбільш агресивних способів влади США вплинути на гігантські корпорації. Останнє таке велике слухання щодо технологічної компанії проводили два десятиліття тому стосовно розділення Microsoft. За його підсумками Microsoft довелося розділити свій бізнес та змінити підходи.

Джефф Безос, Тім Кук, Марк Цукерберг та Сундар Пічаї очолюють, відповідно, Amazon, Apple, Facebook, Google. Ці четверо чоловіків володіють компаніями, загальна вартість яких складає $4,85 трильйона (трильйон – це тисяча мільярдів, а мільярд – це година поїздки на машині, тоді як мільйон менше 92 метрів).

Ці четверо чоловіків будуть розповідати про те, що їхні компанії не такі впливові, як говориться в розслідуванні.

Виступ Безоса, Кука, Цукерберга та Пічаї стане також першим в історії подібних слухань у Конгресі США, який проведуть не особисто у Вашингтоні, а по відеоконференції.

У 1994 році Конгрес США вже розглядав справу проти гігантських монополій. Тоді це були тютюнові компанії, а ту справу назвали «Великим тютюном». Топ-менеджери семи найбільших у США тютюнових компаній спільно свідчили, що не вірять у те, що сигарети викликають звикання.

Очікується, що виступи Безоса, Кука, Цукерберга та Пічаї можуть надати підказки для просування інших антимонопольних розслідувань проти Amazon, Apple, Facebook, Google. Наприклад, Фередальна торгова комісія готує позов проти Цукерберга та кількох інших топ-менеджерів Facebook. Департамент юстиції розслідує діяльність Google. Також прокуратура США займається Apple.

Кожен із 15 членів Конгресу матиме по п’ять хвилин на одне питання. Очікується, що слухання може затягнутися, оскільки справа є складною, а компанії звинувачують у різних порушеннях.

Amazon звинувачують у зловживанні роллю продавця та платформи для розміщення сторонніх продавців. Apple звинувачують у неконкурентній практиці щодо магазину додатків App Store, яка блокує появу конкурентів та збирає високу комісію з транзакцій в додатках. Facebook вважається монополією у сфері соціальних мереж. Alphabet, яка є батьківською компанією Google, звинувачують у монопольному положенні Google на ринку інтернет-реклами, пошуку та програмного забезпечення для смартфонів.

Безос раніше не виступав перед Конгресом. Цукерберг, Кук та Пічаї вже мають такий досвід. Причому Цукерберг є справжнім ветераном – він виступав тричі.

Безос, Кук, Цукерберг та Пічаї зі свого боку ретельно опрацьовують свої виступи з юристами, а також намагаються пом’якшити суспільну думку. Усі четверо, за неперевіреною інформацією, зв’язалися з політиками, які виступають у ролі лобі.

Також Apple та Amazon випустили дослідження, які спростовують заяви про домінування на ринку та антиконкурентну практику. У Google заявили, що пошук та реклама змінюються швидко, і більшість пошуків продуктів в інтернеті з’являється на Amazon. У Facebook розповіли про конкурентів з Китаю, згадавши TikTok.

Деякі експерти вважають, що слухання в Конгресі США буде корисним, навіть якщо воно виявиться простим шоу. Навіть у такому разі воно може відкрити шлях до появи регуляторних актів щодо роботи техногігантів.

«Директори не хочуть виступати. Навіть це колективне слухання створює відчуття квазівини через те, що раніше у такому форматі виступали «Велика фармацевтика», «Великий тютюн», «Великі банки», – каже аналітик фірми Cowen Пол Галлант. – Це не ті персонажі, з якими хочеться асоціюватися».