Вівторок, 16 Липня, 2024

Держави починають розмовляти з корпораціями на рівних

Як вам нація Google чи населення країни Apple? Незвичні словосполучення, адже це лише компанії, хоча й дуже великі. Якщо ви так вважаєте, то ви помиляєтеся. Датський міністр іноземних справ Андерс Самюелсен сказав в інтерв’ю газеті Politiken, що корпорації сьогодні стали новими націями. І з ними необхідно мати справу, тому Данія стала першою країною, яка запровадила посаду цифрового посла.

Цифровий посол повинен буде домовлятися від імені цілої держави з найбільшими ІТ-компаніями, зокрема, Google, Apple та Microsoft. Хто саме це буде робити, ще невідомо – посада поки вільна.

«Ми повинні мати тісніші зв’язки з деякими компаніями, які впливають на нас, – сказав Самюелсен. – Урешті-решт, за вікном Вестфальський світ. Google та Apple можуть купити багато речей, за винятком національного суверенітету. Але це поки що».

Самюелсен цілком правий: міжнародні технологічні гіганти впливають на багато країн. І їхні статки лише зростають. Наприклад, днями капіталізація Microsoft досягла максимуму за останні 17 років, перевищивши позначку в 500 мільярдів доларів. Капіталізація Apple, найдорожчої компанії світу, оцінюється в 650 мільярдів доларів, Alphabet (материнська структура Google) – у 590 мільярдів доларів. Бюджет України на 2017 рік, наприклад, становить 721 млрд гривень, що приблизно дорівнює 26 млрд доларів на час написання цієї новини.

Якщо підсумувати ринкову вартість лише двох найдорожчих компаній світу – Apple і Google, цифра вийде настільки велика, що їх можна прийняти в клуб G20 – 20 найбільших економік світу.

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися