Неділя, 26 Травня, 2024

Android та дилема інноватора: що робити, коли смартфона вже достатньо

shutterstock_474898057

На ринку смартфонів останнім часом відбуваються події, які добре описуються виразом «дилема інноватора». Він означає, що з розвитком ринку перші інноватори здають позицію новоявленим конкурентам. Останні завойовують свою частку схожими технічними характеристиками та нижчою ціною. Гранди індустрії вже не можуть відповісти на цю атаку звичним способом – інноваціями. Адже наявних можливостей смартфонів уже достатньо, і щось нове потрібне невеликій кількості споживачів.

Саме це сьогодні відбувається на ринку смартфонів, адже для більшості завдань гаджетів за $200-$400 цілком вистачає, і купувати флагман від $600 доларів немає сенсу. Це особливо чітко можна простежити на гаджетах Samsung, яка активно намагається захиститися від атаки конкурентів. Поки що успіх невеликий, і тому компанія показала нижчі фінансові результати, ніж очікувалося.

І поки Samsung відчуває проблеми з продажем топових девайсів, гаджети в ціновій категорії близько $150 добре продаються. Середня вартість проданих у світі апаратів Samsung (а всього їх відвантажили 105 млн штук, і з них 84 мільйони – смартфони) склала $180.

Дилема інноватора також мала б торкнутися і Apple. Адже навіщо купувати дорогий iPhone, коли ринок смартфонів наповнений досить хорошими і при цьому недорогими пристроями. Однак цього не сталося, і експерти вважають, що Apple врятувала її ОС. Адже Android використовують всі виробники апаратного забезпечення. У цьому разі девайси стають дуже схожими, і вирішальним моментом купівлі стає ціна.

Саме тому в Samsung сподівалися на Tizen, яка мала б стати порятунком від Android. Але ця ОС не стала популярною, і єдиним вибором Samsung залишився Android. Через це частка компанії може почати скорочуватися. Експерти передбачають, що Samsung може взагалі вийти з бізнесу з виробництва смартфонів протягом наступних п’яти років.

Новий ціновий рубіж для преміум-категорії Android-смартфонів коливається між 300 і 400 доларами. Популярні гаджети повинні сьогодні коштувати менше $300. Такі ціни знищать прогресивні інновації, що призведе до збільшення розриву між iPhone і Android-смартфонами. У цьому полягає одна потенційних точок зростання для Apple.

За матеріалами: Techpinions

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися