Середа, 29 Травня, 2024

Ентузіасти пропонують збудувати Gateway Earth – космічний завод сміттєпереробки

У космосі навколо нашої планети сьогодні кружляють близько 22 000 крупних уламків супутників та ракет і мільйони дрібніших їхніх шматків. Детальніше про сміття на орбіті ви можете дізнатися з історії «Цікава історія лайна – людського, тваринного та хімічного». Ці уламки сьогодні становлять реальну загрозу зіткнення з ракетами та супутниками, і кількість сміття продовжує зростати. Глобальна група науковців The Gateway Earth Development Group пропонує перетворити цю потенційну катастрофу на цінний ресурс і разом з тим – очистити навколоземний космос.

За планом ентузіастів, до 2050 року на орбіті має запрацювати Gateway Earth – повноцінна космічна станція, яка працюватиме як завод із переробки старих супутників та іншого космічного непотребу.

Коли супутник на геосинхронній орбіті досягає свого життєвого циклу, його переводять на орбіту, що на 300-400 км вище. Це виводить його за межі міжнародної захищеної зони. Орбіта, на яку виводяться супутники, називається орбітою-кладовищем. Покинуті космічні апарати стикаються один з одним, і їхні уламки, наче шрапнель, можуть пошкодити машинам, які працюють на геосинхронній орбіті.

За оцінками експертів, ремонт, пошук нового призначення або переробка тих апаратів, які нині вважаються сміттям, може стати основою для космічної бази. Використовуючи матеріали, що вже літають в космосі навколо, можна суттєво заощадити на виведенні в космос ресурсів, які не потрібно буде доставляти із Землі.

Станцію Gateway Earth пропонується розмістити на 150 км вище геосинхронної орбіти, щоб залишився доступ до неї, а також був доступ до орбіти-кладовища. Доставляти сміття на базу планується космічними дронами.

При цьому станція може сама нарощувати свою потужність. Наприклад, сонячні панелі, які є на багатьох супутниках, знижують свою ефективність на 24% за 15 років. Тобто їх можна безпосередньо знімати з відпрацьованих супутників на користь станції.

За попередніми оцінками, прибуток від такого космічного сміттєпереробного заводу може складати до $8 млрд на рік. Додатковий дохід також планується отримувати, перетворивши частину станції на космічний готель для туристів. Також її можна зробити паливнозаправною станцією для космічних місій.

Головною перешкодою для ініціативи Gateway Earth є закони, які блокують подібну роботу. За нинішніми законами, навіть якщо супутник став сміттям і заважає іншим, його не можна чіпати без дозволу його власника.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися