Для GPS розроблюють заміну

Агентство передових проектів при Міністерстві оборони США (DARPA) не хоче миритися з недоліками сучасної навігації, яка дуже чутлива до перешкод та не працює в приміщеннях. Воно розроблює нову технологію, яка також дозволятиме відстежувати місце розташування в реальному часі.

DARPA очікує, що нове рішення матиме величезні переваги для військових підрозділів. Окрім армії, нову технологію позиціонування зможуть також використовувати цивільні.

Зараз DARPA знаходиться на першому етапі: розробка завдань для інженерів. Уже відомо, що нова система повинна ефективно працювати в недоступних для GPS місцях. Для цього новий проект DARPA передбачає створення нового типу гіроскопів, акселерометрів і годинників, які зможуть відстежувати розташування без сигналу бездротової мережі чи інші зовнішні джерела. Нова система фіксуватиме останні отримані координати GPS, а далі відштовхуватиметься від них як від відправної точки. Акселерометри та гіроскопи дозволять розрахувати точне переміщення у просторі.

Нова система також не буде покладатися лише на сигнали GPS. Вона використовуватиме інші джерела радіохвиль, наприклад, теле- чи радіосигнал, розряди блискавок тощо. Цей підхід отримав загальну назву ASPN (All Source Positioning and Navigation) і повинен виручити, наприклад, у непрохідних джунглях. У них система GPS може бути безсилою і може навіть збити з правильного шляху.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я