До апокаліпсису залишилося 100 секунд

До цього переведення до апокаліпсису залишалося на 20 секунд більше.

Символічні стрілки годинника Судного дня перевели вперед ближче до опівночі – символічної межі настання апокаліпсису. Людство завмерло за волосину від знищення – стрілки показують 100 секунд до «ядерної півночі».

«Зараз 100 секунд до півночі. Це найближчий до Судного дня час за всю історію годинника Судного дня», – пояснила одна із керівників проекту Рейчел Бронсон.

До цього переведення до апокаліпсису залишалося на 20 секунд більше. Однією з основних причин переведення стрілок називається вихід Сполучених Штатів з ядерної угоди з Іраном, а потім відхід Тегерана від дотримання її умов.

Саме на обкладинці The Bulletin of the Atomic Scientists у 1947 році з’явився годинник Судного дня. Час, який він показує до півночі, символізує напруженість міжнародної обстановки, а північ – момент ядерного катаклізму. Примітно, що останніми роками стрілки переводять лише вперед. Найспокійнішим роком став 1991-й, коли стрілки показували 17 хвилин до ядерного катаклізму. У 2018-2019 роках вони зупинялися на позначці дві хвилини до півночі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я