Добровільний перехід на єдиний зарядний пристрій у телефонах провалився – в Європі думають, що робити

До впровадження єдиного зарядного пристрою на ринку було представлено близько 30 різних типів зарядних роз’ємів. Після прийняття ініціативи ЄС більшість виробників, до яких входять LG, Motorola, Samsung і Sony, вже оснащують свої мобільні телефони і смартфони універсальним роз'ємом для заряджання – портом USB.

Чиновники Євросоюзу планують дослідити питання, чи потрібно додатково підштовхнути виробників до переходу на єдиний формат зарядного пристрою. Поки що в цій сфері спостерігається застій.

Ідею єдиного зарядного пристрою в телефонах влада Євросоюзу почала просувати більше десяти років тому. До цього кожен виробник встановлював у своїх продуктах власні роз’єми. І саме завдяки ініціативі ЄС у більшості смартфонів сьогодні використовується єдиний порт USB.

Ініціатива ЄС була добровільною – 14 компаній, серед яких Apple, Samsung, Huawei, Nokia, підписали у 2009 році меморандум про розуміння. Вони зголосилися, що нові моделі телефонів з 2011 року матимуть єдиний зарядний пристрій.

Добровільний підхід до впровадження стандартного зарядного роз’єму дозволив деяким компаніям ігнорувати цю ініціативу. «Зважаючи на незадовільний прогрес при добровільному підході, комісія скоро запустить дослідження для оцінки вартості та вигод від інших опцій», – прокоментувала голова комісії ЄС з конкуренції Маргрет Вестагер.

До впровадження єдиного зарядного пристрою на ринку було представлено близько 30 різних типів зарядних роз’ємів. Після прийняття ініціативи ЄС більшість виробників, до яких входять LG, Motorola, Samsung і Sony, вже оснащують свої мобільні телефони і смартфони універсальним роз’ємом для заряджання – портом USB. Однак деякі компанії використовують власні інтерфейси: наприклад, Apple оснащує iPhone роз’ємом Lightning. За підрахунками, через несумісність зарядних пристроїв різними моделями телефонів на смітник потрапляло до 51000 тонн електронних відходів.