Субота, 13 Липня, 2024

Дрони Amazon будуть охороняти приватну власність

За даними Reuters, United States Patent and Trademark Office у червні 2019-го все-таки видав Amazon патент на систему активного відеоспостереження з використанням дронів.

Спочатку Amazon розробляв транспортних дронів для доставки малогабаритних вантажів у радіусі 25 км і досяг у цьому чималих успіхів – остання робоча модель анонсована на початку місяця. Дрони Amazon оснащені камерами і використовують у роботі АІ, тому можуть відрізняти живі об’єкти від неживих і успішно облітати перешкоди.

Однак у патентній заявці Amazon вказується й інше функціональне призначення дронів. Зокрема, компанія має намір відправляти безпілотники на патрулювання окремих об’єктів (будинки, приватні склади, підприємства тощо). Після «службового» вильоту дрон приховує або видаляє всі дані про ділянки та людей, які потрапили в його поле зору, крім власника об’єкта, з яким укладено охоронний договір.

Вбити і навіть паралізувати зловмисника дрони не зможуть, проте в них є мікрофони, нічний зір і динаміки. Вони можуть розрізняти розбиті вікна, вогонь, нанесення графіті, акти вандалізму і в разі небезпеки піднімати тривогу. Патрульні вильоти дрони будуть здійснювати регулярно, з частотою, узгодженою в охоронному договорі.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися