П’ятниця, 24 Травня, 2024

Думки завойовують небо

Скоро можна буде літати та мати вільні руки: португальська компанія Tekever з Лісабона показала радикально новий спосіб управління дронами. Її інженери викинули звичайний пульт керування та замінили його думками.

Різноманітні дрони та квадрокоптери стають дедалі популярнішими, а завдяки новим правилам користування вони можуть вирости у велику індустрію. Керувати такими апаратами часто можна навіть зі смартфона чи планшета. Але представлений Tekever інтерфейс управління Brainflight повинен ще більше спростити управління.

Щоб передавати думки, дрону необхідно одягнути на голову спеціальний шолом із сенсорами для зчитування сигналів мозку. Апаратура потім перетворює отримані дані на радіосигнал та передає його квадрокоптеру.

Творці інноваційного безпілотника сподіваються, що їхня розробка допоможе в майбутньому реалізувати ідею повноцінної безпілотної авіації. «Технології розвиваються, і створення безпілотних реактивних літаків – це лише питання часу», – стверджує глава «Tekever» Рікарду Мендеш.

Однак скептики, у свою чергу, зазначають, що до цього ще дуже далеко. За словами незалежного британського авіаконсультанта Джона Стрікленда, навряд чи знайдеться хтось, хто всерйоз цим займеться. Експерт каже, що зараз авіабудування розвивається в напрямку підвищення безпеки, поліпшення матеріалів і створення більш економічних двигунів.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися