Facebook пропонує захиститися від публікації власних пікантних фото тим, що завантажити їх раніше за інших

За даними агенції Data & Society Research Institute у 2016 році приблизно 4% інтернет-користувачів у США були жертвою порнопомсти

З поширенням соцмереж стає популярною публікація приватних знімків людей, яким хочеться зробити погано. Подібне явище називають ще «порнопомстою», і від неї країни почали приймати спеціальні закони. У Facebook розробили власну систему захисту. Перший крок в ній – вивантажити в соцмережу пікантні знімки до того, як це зробить хтось інший.

Власні фотографії потрібно відправити через Facebook Messenger на віддалений сервер для обробки. Там кожному знімку присвоять хеш – унікальне число, яке дозволяє швидко ідентифікувати фото. Коли зловмисник захоче помститися публікацією приватних кадрів, Facebook порівняє два хеші та заблокує дію.

Нова система вже проходить тестування в Австралії. «Ми бачимо багато сценаріїв, в яких фотографії та відео створювалися зі згодою, але згоди на відправку цих матеріалів широкому загалу не було», – розповідає австралійський комісар з цифрової безпеки Джулія Грант.

За даними агенції Data & Society Research Institute у 2016 році приблизно 4% інтернет-користувачів у США були жертвою порнопомсти. Цей відсоток зростає до 10%, якщо рахувати лише жінок до 30 років.