Фітнес-браслет Fitbit визначатиме психічне здоров’я

У документі, поданому цього місяця, описується, як майбутній пристрій Fitbit може швидко перевірити психічне благополуччя власника

Майбутні браслети Fitbit можуть отримати функцію перевірки психічного здоров’я свого власника. Визначати його планується за допомогою міні-ігор, повідомляє нещодавно зареєстрований патент Fitbi. Опція спрямована на виявлення довгострокових проблем з психічним здоров’ям.

У документі, поданому цього місяця, описується, як майбутній пристрій Fitbit може швидко перевірити психічне благополуччя власника, об’єднавши фізіологічні показники (такі як частота серцевих скорочень, режим сну і рівні активності) з даними, зібраними за допомогою простих ігор.

“Добре задокументовано, що кількість випадків психічних розладів, таких як депресія, зростає, і є підозра, що багато випадків не діагностовано, – пояснюється в документі. – Для постановки діагнозу не існує комерційно доступних маркерів стану, таких як аналіз крові або вимірювання артеріального тиску”.

Фітнес-браслети Fitbit Sense і Charge 5 використовують електродермальну активність (EDA) для контролю рівня стресу. Але новий патент передбачає перевірку на наявність довгострокових проблем з психічним здоров’ям.

Для визначення показників в Fitbit можуть використовуватися ігри, призначені для перевірки психічного і когнітивного стану. Ці ігри можуть перевіряти такі фактори, як здатність вирішувати проблеми, виконавчі функції, багатозадачність або уважність, і для їх завершення потрібно всього хвилина або дві.

Два варіанти, описані в патенті, – це гра з розпізнавання образів, в якій з часом шаблони стають все більш складними, і гра, яка перевіряє імпульсивність, просячи гравців зупинити наповнення повітряної кулі повітрям безпосередньо перед тим, як він лопне.

Інші виробники також пробують визначати психічний стан користувача. У патенті компанії Gadgets & Wearables згадується можливість аналізу електронних листів, текстових повідомлень і зразків голосу для оцінки психічного здоров’я. Однак це викликає складнощі через міркування конфіденційності та необхідність тривалого аналітичного періоду, перш ніж він зможе отримати будь-які корисні результати.

У 2020 році Amazon використала лише аналіз голосу у своємупершому фітнес-трекері Halo Band. Він міг прослуховувати користувача протягом дня і аналізувати тон голосу на предмет ознак стресу. Це була цікава концепція, але її багато хто вважав тривожною, і Amazon вирішила відмовитися від мікрофона у Halo в 2021 році.