Неділя, 26 Травня, 2024

Фітнес-браслет Fitbit визначатиме психічне здоров’я

Майбутні браслети Fitbit можуть отримати функцію перевірки психічного здоров’я свого власника. Визначати його планується за допомогою міні-ігор, повідомляє нещодавно зареєстрований патент Fitbi. Опція спрямована на виявлення довгострокових проблем з психічним здоров’ям.

У документі, поданому цього місяця, описується, як майбутній пристрій Fitbit може швидко перевірити психічне благополуччя власника, об’єднавши фізіологічні показники (такі як частота серцевих скорочень, режим сну і рівні активності) з даними, зібраними за допомогою простих ігор.

“Добре задокументовано, що кількість випадків психічних розладів, таких як депресія, зростає, і є підозра, що багато випадків не діагностовано, – пояснюється в документі. – Для постановки діагнозу не існує комерційно доступних маркерів стану, таких як аналіз крові або вимірювання артеріального тиску”.

Фітнес-браслети Fitbit Sense і Charge 5 використовують електродермальну активність (EDA) для контролю рівня стресу. Але новий патент передбачає перевірку на наявність довгострокових проблем з психічним здоров’ям.

Для визначення показників в Fitbit можуть використовуватися ігри, призначені для перевірки психічного і когнітивного стану. Ці ігри можуть перевіряти такі фактори, як здатність вирішувати проблеми, виконавчі функції, багатозадачність або уважність, і для їх завершення потрібно всього хвилина або дві.

Два варіанти, описані в патенті, – це гра з розпізнавання образів, в якій з часом шаблони стають все більш складними, і гра, яка перевіряє імпульсивність, просячи гравців зупинити наповнення повітряної кулі повітрям безпосередньо перед тим, як він лопне.

Інші виробники також пробують визначати психічний стан користувача. У патенті компанії Gadgets & Wearables згадується можливість аналізу електронних листів, текстових повідомлень і зразків голосу для оцінки психічного здоров’я. Однак це викликає складнощі через міркування конфіденційності та необхідність тривалого аналітичного періоду, перш ніж він зможе отримати будь-які корисні результати.

У 2020 році Amazon використала лише аналіз голосу у своємупершому фітнес-трекері Halo Band. Він міг прослуховувати користувача протягом дня і аналізувати тон голосу на предмет ознак стресу. Це була цікава концепція, але її багато хто вважав тривожною, і Amazon вирішила відмовитися від мікрофона у Halo в 2021 році.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися