Microsoft знайшла спосіб врятувати аудіороз’єм 3,5 мм

Патент, який видали в у жовтні 2017 року, називається «Приймач штекера для електронного пристрою»

Схоже, що виробники намагаються знову повернути користувачів у часи проприєтарних стандартів та роз’ємів. Першою жертвою на цьому шляху став звичний роз’єм для навушників jack 3,5 мм – не допомогають навіть прохання користувачів його залишити. За словами виробників, він займає надто багато місця, однак Microsoft знайшла спосіб врятувати цей роз’єм.

Патент, який видали в жовтні 2017 року, називається «Приймач штекера для електронного пристрою». Ідея в тому, щоб зробити роз’єм 3,5 мм трансформованим. Щось схоже сьогодні пропонують деякі ультратонкі ноутбуки для роз’єму Ethernet.

 

Коли користувач захоче підключити навушники, йому необхідно буде розкласти jack 3,5 мм у робочий стан. При цьому частина роз’єму знаходитиметься поза корпусом мобільного пристрою. Так вдасться заощадити місце всередині гаджета, що є основним аргументом вендорів.

Хоча насправді роз’єм 3,5 мм нікому взагалі не заважає – уже кілька років існують телефони рекордно малої товщини із цим роз’ємом. Наприклад, телефон 2014 року Vivo X5Max товщиною 4,75 мм, який вмістив у собі цей роз’єм, ємнісну батарею на 2000 мА·год та восьмиядерний процесор. Для порівняння, iPhone 8 (2691 мА·год) майже вдвічі товщий – 7,5 мм, як і Google Pixel 2 (2700 мА·год) – 7,8 мм.