Фізики розповіли про успішну телепортацію на 6 та 7 кілометрів

Одночасно дві групи науковців заявили про нове технічне досягнення – телепортацію частинок. Китайські та канадські фізики телепортували частинки на 6 і 7 км відповідно за допомогою звичайних каналів оптоволоконного зв’язку.

teleportation
Опублікована в журналі Nature Physics 2016 схема телепортації канадської групи вчених

Фізики з китайського Університету Хефея і канадського Університету Калгарі змінили раніше відому методику телепортації. У класичній процедурі переміщення беруть участь дві сторони, відправник «Аліса» і одержувач «Боб». Якщо «Аліса» хоче телепортувати якусь частинку «Бобу», вона одночасно заміряє стан, в якому знаходилися обидві її частинки, і передає результати вимірювання по звичайній лінії зв’язку «Бобу». Під час цього виміру зв’язок між заплутаними частинками руйнується, і частинка «Боба» переходить у той стан, в якому перебувала частинка «Аліси» під час телепортації.

У цю схему вчені додали проміжну ланку «Чарлі». Це дозволило перенести всі найскладніші та дорогі компоненти, які потребують охолодження до майже абсолютного нуля, всередину цього «посередника». Так вдалося помітно спростити роботу телепортатора і зменшити вартість обладнання «Аліси» та «Боба».

Фізики з Хефея планують використовувати своє відкриття для створення квантових комп’ютерів, а вчені з Калгарі – для розробки нових систем квантового шифрування. Дослідники сподіваються, що в найближчі роки вдасться створити чисті і надійні однофотонні випромінювачі і приймачі фотонів, які дозволять обмінюватися частинками на прийнятних швидкостях. Коли ці проблеми вирішать, це може дати поштовх до розвитку квантового інтернету.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Будь ласка введіть ваше ім'я