Флеш-пам’ять смартфонів запрацює вдвічі швидше: опублікували стандарт UFS 3.0

Пам’ять типу UFS поки використовують переважно у флагманських моделях смартфонів. Вона також орієнтована на використання в персональних комп'ютерах

Копіювання даних у смартфон та запуск додатків у майбутніх телефонах проходитиме майже вдвічі швидше. Комітет JEDEC Solid State Technology Association, який відповідає за розвиток флеш-пам’яті, опублікував фінальні специфікації стандарту Universal Flash Storage версії 3.0 (UFS).UFSЗ дати виходу UFS 2.1 пройшло близько двох років – їх прийняли у квітні 2016 року, але останнє зростання швидкості надала версія UFS 2.0, прийнята на початку жовтня 2013 року. Цей стандарт надавав швидкість обміну на рівні 1,2 Гбайт/с. У версії UFS 3.0 швидкість обміну збільшена до 11,6 Гбіт/с на лінію, або до 2,4 Гбайт/с.

Пам’ять типу UFS поки використовують переважно у флагманських моделях смартфонів. Вона також орієнтована на використання в персональних комп’ютерах. Даний інтерфейс займає проміжне положення між пам’яттю eMMC і SSD-накопичувачами.

Стандарт UFS також дозволяє використання знімних карт пам’яті з цим інтерфейсом або UFS Card Extension. Швидкість обміну даними з картами пам’яті поки не підвищено. Але новий стандарт має спростити розробку нових чіпів.

Очікується, що шина UFS виявиться затребуваною в автомобілях. У версії UFS 3.0 стандарту для цього передбачили два нововведення. По-перше, для контролерів передбачено розширений робочий температурний режим від -40 °C до 105 °C. По-друге, введено режим оновлення команд, покликаний збільшити надійність в роботі з даними.

Розробка контролерів з підтримкою специфікацій UFS 3.0 стартувала кілька місяців тому. У комерційних пристроях інтерфейс UFS 3.0 має з’явитися до кінця поточного року.