Неділя, 16 Червня, 2024

Глобальний коронавірусний карантин підвищив продуктивність сонячних панелей – у чому причина?

Коронавірус та глобальний карантин виявляються позитивним явищем у деяких сферах. Так, перебування людей удома підвищило продуктивність сонячних панелей. Продуктивність їхньої роботи підвищилася проти результатів минулих років.

«Помічена нами різниця в продуктивності сонячних панелей дорівнює різниці між роботою установок у Х’юстоні та Торонто, – говорить один з авторів дослідження Ян Маріус Петерс із Інституту відновлюваної енергетики Ерланген-Нюрнберг. – Я очікував деякої різниці, але був здивований чіткістю ефекту».

Науковці пояснюють отриманий ефект очищенням повітря під час глобального карантину. Більше сонячного світла почало доходити до фотопанелей, і вони почали видавати більше електрики.

Дослідники вивчали зміни в генерації сонячних панелей у Делі – одного з найбільш забруднених міст. Місто закрили на карантин 19 березня, і протягом місяця концентрація мікрочасток в повітрі знизилася на 50%. Наприкінці березня освітленість сонячних панелей у місті збільшилася на 8%, у квітні – на 6% проти цих періодів минулих років.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися