Google дозволив користувачам входити на сайти за відбитком пальця

спершу запрацює на смартфонах Android 7.0 та новіше – це має статися в найближчі кілька днів

У Google зробили ще один крок на шляху до відмови від звичних паролів. Пошуковий гігант запускає нову функцію, яка дозволить користувачам Android авторизуватися на сайтах відбитком свого пальця. Також можна буде використовувати PIN-код. Це вперше, коли Google запустив біометричну ідентифікацію поза межами свого додатка.

Входити у власний акаунт за відбитком пальців можна в Chrome для Android. Однак спершу цю опцію необхідно налаштувати, для чого потрібно відвідати сайт passwords.google.com. На цій сторінці Chrome запропонує додати аутентифікацію за допомогою датчика відбитків пальців у телефоні.

Поки що функція доступна не всім смартфонам Android. Вона спершу запрацює на смартфонах Android 7.0 та новіше – це має статися в найближчі кілька днів. Обмеження Android 7 Nougat пояснюється тим, що в цій ОС є вбудований фреймворк авторизації FIDO2. Також апарати з Android 7.0 та новіше сертифіковані для FIDO2. Саме цей фреймворк дозволяє використовувати смартфон Android як фізичний ключ безпеки, наприклад, для авторизації в iPhone.

Про відмову від паролів у Google вперше заговорили в кінці 2015 року. На конференції I/O 2016 компанія показала проект Project Abacus, який мав покінчити з паролями назавжди. Три роки потому вони все ще залишаються популярними, однак у Google продовжують боротися з ними.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я