Навіщо кредитна картка Apple міняє кольори залежно від купівель

Коли юзер щойно оформив Apple Card, вона виглядає на екрані смартфона у додатку Wallet як білий прямокутник

Анонсована навесні цього року кредитна картка Apple Card запрацює вже найближчими днями. Перші тестувальники помітили цікаву особливість: вона змінює колір залежно від купівель. Ось як це працює.

Apple Card розміщується в телефоні iPhone, і всі транзакції з нею можна бачити на екрані. Вона використовує технології машинного навчання, щоб перетворити суху статистику купівель на наочні графіки фінансових звичок користувача.

Коли юзер щойно оформив Apple Card, вона виглядає на екрані смартфона у додатку Wallet як білий прямокутник. Але кожна купівля додає на нього барвисту пляму якогось кольору. Кожна категорія товарів та послуг має відповідний віддтінок. Наприклад, якщо розраховуватися Apple Card за квитки на транспорт та готелі, вона почне зеленішати. Купівлі в магазинах додають на екран жовті відтінки.

Кольорові категорії дозволяють наочно бачити свої витрати. Наприклад, на графіках щоденних та місячних витрат можна бачити, що користувач на початку місяця захопився шопінгом, а в другій половині місяця він більше платив за розваги та послуги.

Експерти кажуть, що ідея Apple дозволяє не лише побачити, скільки витрачає користувач грошей за певний період. Кольорове фарбування дозволяє також швидко зрозуміти, як саме витрачаються гроші.