Google навчила ширококутні камери фотографувати людей правильно

Дослідники з Google застосували нейромережу, яка перед застосуванням алгоритмів корекції знаходить на знімку важливі об’єкти та відділяє їх від решти фону

Ширококутні камери дозволяють захопити більше простору в кадр, але за це доводиться розплачуватися деяким спотворенням зображення. Якщо для панорам та ландшафтів це прийнятно, то обличчя людей виявляються на таких знімках неприродно зміненими. У Google подолали цю проблему, навчивши ширококутні камери фотографувати людей правильно.

Свою розробку інженери Google представили на конфереції про SIGGRAPH 2019. Їхній алгоритм виправляє спотворення обличчя, не порушуючи перспективу фонових об’єктів. Отримані знімки виглядають значно приємніше, ніж без корекції.

Компенсувати спотворення ширококутних лінз вже давно дозволяють алгоритми корекції спотворення. Однак вони застосовуються до усього знімку, що порушує будь-які прямі лінії на фото. Високі будівлі стають викривленими, спотворюється лінія горизонту.

Дослідники з Google застосували нейромережу, яка перед застосуванням алгоритмів корекції знаходить на знімку важливі об’єкти та відділяє їх від решти фону. Наступним кроком створюється карта корекції, і виправлення застосовуються лише в певних регіонах, залишаючи решту знімку недоторканим.

Програмісти говорять, що їхня розробка працює достатньо швидко, щоб відчуватися інтерактивною. Вони припускають, що розробка може з’явитися у наступних апдейтах камери телефонів Pixel.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я