Білл Гейтс розповів, що найбільшою помилкою Microsoft був програш Android

Google не є розробником Android

Задовго до смартфонів Microsoft була лідером мобільного світу, адже її ОС використовувалися у кишенькових ПК та комунікаторах. Однак сьогодні лідером мобільного світу є Android, який є монополістом, займаючи 90.2% ринку. Засновник Microsoft Білл Гейтс каже, що його найбільшою помилкою була втрата стартових можливостей – сьогодні мобільна ОС від Microsoft не існує.

«Найбільша помилка… це мої прорахунки в управлінні, які не дозволили Microsoft стати тим, чим є Android, – розповів Гейтс під час інтерв’ю. – Те, що Android є стандартною платформою для телефонів. Це була природня річ для Microsoft».

Гейтс каже, що у світі є місце лише для однієї операційної системи не від Apple. І вона коштує приблизно $400 млрд.

Це сьогодні зрозуміло, що смартфони стали головним гаджетом останнього десятиліття. Однак десять років тому, коли ідея смартфонів була тільки в головах програмістів та інженерів, менеджери вважали зовсім інакше. Наприклад, ось реакція тогочасного директора Microsoft Стіва Баллмера на випуск першого iPhone: він розсміявся. Апарат видавався абсурдним: дорогим та без фізичної клавіатури.

Нагадаємо, Google не є розробником Android. Пошуковий гігант купив у 2005 році цю ОС, яка була націлена на цифрові фотокамери. Експерти вважають, що популярності Android в телефонах додало те, що в його основі лежить операційна система Linux. Також поширенню сприяла відкритість програмного коду Android. Це дозволило Google пропонувати цю ОС виробникам по всьому світу. Головний конкурент – Apple – повністю контролює всю екосистему, від апаратної частини до програмного забезпечення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я