Вівторок, 12 Грудня, 2023

Google почав показувати Землю в реальному часі

Новий набір даних від Google показує поверхню Землі майже в реальному часі. Інструмент, який називається Dynamic World, використовує глибоке навчання та супутникові зображення для створення карти земної поверхні покриву з високою роздільною здатністю. Ця мапа майже в реальному часі показує, як змінюються ділянки землі.

Створення карт земного покриву зазвичай займає багато часу, і існують великі розриви між моментом зйомки зображень і публікацією даних. Вони також часто не мають детальної розбивки того, що знаходиться на землі в певній місцевості. Наприклад, місто буде класифіковано як «забудоване» (так позначають змінені людиною ландшафти), навіть якщо у ньому є великі ділянки з парками.

За словами Google, інструмент Dynamic World класифікує тип земної поверхні для кожних 1100 квадратних футів. Він показує, наскільки ймовірно, що ділянки покриті одним із дев’яти типів: вода, затоплена рослинність, забудовані території, дерева, посіви, гола земля, трава, чагарники/чагарники та сніг/лід. Google детально описує свою систему, розроблену спільно з Інститутом світових ресурсів, у статті, опублікованій в Nature’s Scientific Data.

Модель Dynamic World створює понад 5000 зображень на день (один знімок кожні 17 секунд), а дані про ґрунтовий покрив постійно оновлюються завдяки супутнику Copernicus Sentinel-2 . Це дозволяє дослідникам і політикам швидко побачити вплив таких речей, як пожежі чи урагани, і допомогти краще реагувати на зміни.

«Якщо світ хоче виробляти те, що необхідно із землі, захищати природу, яка залишилася, і відновлювати частину втраченого, нам потрібен надійний моніторинг кожного гектара планети майже в режимі реального часу», – Крейг Хенсон з Інституту світових ресурсів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися