Вівторок, 21 Травня, 2024

Google прискорить веб-серфінг з мобільного

ampВ офіційному блозі Google для розробників з’явились дані стосовно технології обробки та пересилання даних, яка покликана прискорити завантаження веб-сторінок з мобільних пристроїв.

У 2015 році Google презентувала технологію AMP (Accelerated Mobile Pages), що дозволяє значно прискорити завантаження сайтів на мобільних пристроях. В її основу були покладені передові методи кешування, прогнозування і попереднього завантаження контенту. Відкриття веб-сторінок з підтримкою AMP займає частки секунди, однак Google не зупинилась на досягнутому. Так з’явився новий та більш досконалий метод відображення мобільних версій сайтів – AMP Lite.

За даними Google, 64% «ваги» веб-сторінок припадає саме на зображення. Саме тому компанія зосередила зусилля на оптимізації цього типу контенту. Щоб зменшити розмір зображень, у Google створили алгоритм, який видаляє дані, малопомітні для людського ока, наприклад, дані про геолокацію та метадані. Для стиснення графіки пошуковий гігант використовує технології PageSpeed Modules і Chrome Data Compression. У випадку із зображеннями у форматі JPEG алгоритми знижують якість передачі кольору, якщо вона вища, ніж це необхідно. У результаті сайти з підтримкою AMP Lite споживають на 45% менше інтернет-трафіку.

На даний час веб-сторінки з підтримкою AMP Lite доступні користувачам з країн, де поширений повільний інтернет, на кшталт В’єтнаму та Малайзії, і тільки на пристроях з малим обсягом оперативної пам’яті. Стиснення поширюється тільки на картинки і не зачіпає інші компоненти сайтів.

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися