Неділя, 10 Грудня, 2023

Gartner: гнучких гаджетів доведеться ще почекати

Попри те, що деякі виробники показали свої гнучкі смартфони, справжньої масовості таких девайсів не варто очікувати найближчими роками. Аналітики Gartner прогнозують, що цей тип пристроїв складе лише 5% у 2023 році. Причини криються у проблемах з виробництвом, потребою в нових конструкційних матеріалах та підтримці софтової частини.

«Виробничий процес дуже складний, – говорить аналітик Роберта Козза. – Навіть за умови сильного попиту виробникам складно його задовольнити. Для дисплеїв використовується пластик, а він схильний до подряпин».

Аналітики також вважають, що проблема гнучких телефонів полягає у відсутності екосистеми для них, яка лише зароджується. «Згинання є Святим Ґраалем ідеї мати планшет у розмірі телефона, – каже Козза. – Однак усе одно необхідно показати людям, чому вони мають платити великі гроші за гнучкість. Партнери повинні знайти шляхи надати щось видатне».

У Gartner прогнозують, що 2019 рік залишиться роком спадання розвинутих років, і тенденція продовжиться у 2020. До 2023 року середня тривалість використання топового смартфона виросте з 2,6 до 2,8 років. Причиною є не лише збільшення життєвого циклу смартфонів, а й більша динаміка в середньому класі. Китайські вендори побудували таку систему, в якій вони можуть випускати смартфони з функціями, які раніше були доступні в топових iPhone чи Galaxy S. «Якщо ви подивитеся на середній сегмент, ви знайдете в ньому все потрібне, – каже Козза. – І не доведеться платити від 800 до 1000 доларів».

Нині вендори відверто шукають способи зберегти свої заробітки на ринку смартфонів. За прогнозами, він впаде на 0,5% до 1,8 млрд штук у 2019-му, виросте до 1,824 млрд штук у 2020-му, а потім у 2021-му зменшиться до 1,798 млрд.

Аналітики говорять, що гнучкі девайси першу половину наступного десятиліття залишатимуться нішевими. Окрім технічних проблем також є їхня зависока ціна. «Нинішній цінник у $2000 на гнучкі телефони не несе стільки зручностей навіть для ранніх фанатів», – каже експерт.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися