П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Google продовжує роботу над модульним смартфоном

Уже у 2016 році ми повинні були міняти частини наших смартфонів так само легко, як сьогодні встановлюємо в них нові додатки. Однак найбільш прогресивний проект модульного телефона Project Ara розробники з Google по-тихому прикрили. Виявляється, що ідею не полишили назовсім – компанія продовжує роботу над таким девайсом.

Про те, що ідею модульності не облишили в Google, говорять нові патенти, які нещодавно отримав пошуковий гігант. Це як мінімум два патенти Modular Device (модульний пристрій), заявки були оформлені в кінці 2018 року і опубліковані в січні 2019-го.

Перший патент описує дивний смартфон у стилі «зроби сам». Модулі кріпляться до основного шасі магнітними коннекторами – схоже передбачалося в Project Ara. Задумано окремі компоненти для дисплея, фронтальної і основної камер. Пристрій також підтримує додаткові модулі, зокрема, змінні батарею, фітнес-трекери, пам’ять тощо.

Інший патент ще більше нагадує розробки Project Ara. У ньому описано ідею, коли низка модулів кріпляться на основу. Кожен із цих блоків може управлятися окремо операційною системою пристрою.

Проект модульного телефона Project Ara мав дати можливість кожному створювати свій власний апарат. Його компоненти були легкозмінними, і їх планувалося продавати в спеціальному магазині на кшталт наявного Google Play для програм. Апаратні модулі були відкритими, і їх міг розробляти кожен. За задумкою Google, це мало породити таку ж екосистему апаратних компонентів, яка сьогодні існує для програм.

Модульний смартфон мав уперше з’явитися в Пуерто-Рико у 2015 році. Останні плани Google, які компанія оголосила в травні 2016 року, повинні були надати до кінця того року доступ розробникам до ранніх версій. Уже тоді концепція телефона Ara змінилася. Замість окремих знімних компонентів користувачі мали отримати гаджет, у якому вже вбудовані основні частини – процесор, радіомодуль тощо. Замінювати можна було лише периферію.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися