Субота, 13 Липня, 2024

Google розробив спеціалізований процесор для YouTube, щоб відео споживали менше трафіку

Інженери Google розробили спеціалізований чип Argos, завдання якого – надавати відео на  YouTube у високій якості, але при цьому зменшити споживання трафіку. Цей процесор призначений для більш ефективного кодування «залитих» на відеохостинг роликів. Із ним ролики в роздільній здатності 4K будуть доступні для перегляду за кілька годин, а не кілька днів, як раніше.

Авторами Argos є команда зі 100 інженерів, яка працювала над ним з 2015 року. Зараз Google починає застосовувати вже друге покоління цього чипа, однак вперше про існування такого спеціалізованого процесора для YouTube стало відомо лише цього тижня.

Обробка відео на YouTube є монументальним завданням, адже на хостинг «заливається» приблизно по 500 годин відео щохвилини. Увесь цей контент сервери Google мають перекодувати в різні формати та для різних розмірів екранів. Загалом кожне відео має 10-15 варіантів.

Потреба в Argos з’явилася тому, що процесори загального призначення складно поліпшити. Завдяки своїй спеціалізації Argos обробляє відео у 20-33 рази краще, ніж звичайні серверні процесори. Кожен чип Argos має 10 модулів, а кожна плата з ним містить по два чипи Argos.

Впровадженню найбільш ефективних методів кодування відео заважає їхнє повільне розповсюдження. Наприклад, Google тривалий час пропонує кодек VP9, який при однаковій якості картинки потребує на 30% менше пропускної здатності, якщо порівнювати з поширеним сьогодні кодеком H.264.

У Google разом з Mozilla, Cisco, Microsoft, Amazon, Netflix створили наступника для кодека  VP9 під назвою AV1. У AV1 на 30% краща якість відео та потреби в пропускній здатності. Це дозволяє передавати на YouTube відео 4K по каналу, якого з попередніми кодеками вистачало лише для відео 1080p.

Однак AV1 не підтримується навіть у топовому нині мобільному процесорі Qualcomm Snapdragon 888.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися