Google заплатить до $9 млрд, щоб залишитися на iPhone головним

У 2014 році пошуковий гігант заплатив $1 млрд, торік купертинська компанія вимагала $3 млрд.

Apple є одним з головних каналів трафіку для Google і дає до половини прибутку з мобільних девайсів. Ці дві компанії співпрацюють з моменту виходу першого iPhone. Щоб залишатися головним пошуковиком на «яблучних» телефонах, Google регулярно виплачує мільярди, і ціна зростає.

У 2014 році пошуковий гігант заплатив $1 млрд, торік купертинська компанія вимагала $3 млрд. Цього року, за даними аналітика Goldman Sachs Рода Хола, ставки зростуть до $9 млрд. Наступного року прогнозується, що цифра сягне $12 млрд.

Коли презентували перший iPhone, пошуковиком за замовчуванням був саме Google. Apple уже деякий час дозволяє користувачам iOS міняти пошукову систему на мобільних Safari на Bing, DuckDuckGo, «Яндекс», Baidu. За словами Хола, ціна за право Google залишатися пошуковиком за замовчуванням зростає через збільшення кількості пошукових запитів, які відбуваються через Siri.

Останнім часом Apple заявляє інвесторам про зміну фокусу в бік розвитку сервісів. У 2017 році вони принесли їй 13% виручки. Найчастіше під сервісами мається на увазі плата за додатки з магазину App Store, а також передплата на Apple Music та iCloud. Однак 24% прибутків від сервісів також приносять такі послуги, як програма AppleCare, яка дала 17% із загального прибутку $31,3 млрд від сервісів.