Хакери атакують українські банки

Злочинні угруповання хакерів Carbanak/Akunak і Buhtrap атакують українські банки. Злочинці роблять це через систему SWIFT, повідомляє ЛІГА.net.

Хакери створили і розмістили у відкритому доступі набір інструментів для проникнення в банки та інші фінансові установи. Після того як злочинці потрапляють у банк, вони кілька місяців вивчають його роботу і внутрішні процеси. Потім хакери використовують повноваження легітимних користувачів і проводять платежі через міжнародну банківську систему платежів SWIFT і систему електронних платежів СЕП, а також атакують банкомати та картковий процесинг.

«На даний час скомпрометовано десятки банків (в основному в Україні та в Росії), з яких вкрадено сотні мільйонів доларів», – повідомляють у міжнародній організації IT-фахівців ISACA. Представники ISACA вважають, що хакери вже проникли в українські банки, вивчають бізнес-процеси і готуються до проведення шахрайських операцій.

«Банки зараз не діляться такою інформацією взагалі та бояться розголосу», – заявляє президент київського відділення ISACA Олексій Янковський. На його думку, на рівні країни необхідно створити центр обміну інформацією про подібні атаки.