Неділя, 3 Березня, 2024

Intel просуває новий клас ноутбуків – маслбуки

Якщо ви знайомі з поняттям «маслкар», тоді ви легко зрозумієте нову ідею Intel. Компанія хоче розпочати випуск нового класу лаптопів під назвою «маслбуки». Це тонкі та легкі буки з потужним начинням.

Маслбуки пропонується оснащувати топовими процесорами. Наприклад, свіжим 9980HK, який має частоту 2,4 ГГц, але за особливо сприятливих обставин здатний розганятися до 5 ГГц. В Intel кажуть, що цей чіп дає на 18% більше fps в іграх порівняно з минулорічним 8950HK, або на 28% швидше перекодує відео 4K в Adobe Premiere Pro. Стрімери можуть отримати приріст продуктивності до 2,1 раза. Однак за таке задоволення доведеться заплатити – рекомендована ціна Intel на новий чіп складає $583.

Деякі експерти вже прогнозують, що маслбуки можуть повторити історію нетбуків, але навпаки. У нетбуки ставили дуже слабке начиння, і згодом ця категорія пристроїв майже щезла, бо не було сенсу їх купувати. Натомість у маслбуки хочуть ставити дуже потужне начиння, яке може виявитися «перебором» для їхньої системи охолодження. Через це чіп не зможе працювати на 100% своєї потужності, і користувачі почнуть ставити собі питання, чи варто платити великі гроші за подібну техніку.

Експерти порталу NotebookCheck дійшли висновку, що процесори Core i9 у ноутбуках є даремно викинутими грошима, бо вони перегріваються під час роботи, скидають свої частоти і демонструють заявлену продуктивність лише в перші хвилини після запуску. Для охолодження процесори вимикають TurboBoost і працюють на своїй базовій частоті.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися