Вівторок, 16 Липня, 2024

Інтернет стає важче читати – як в цьому винні шрифти

internet-user

Чи не помічали ви, що сучасні сайти з дизайном за всіма останніми тенденціями важче сприймаються, ніж попередні версії із «застарілим» виглядом. Це глобальна тенденція в інтернеті, через яку контент стає важче читати. Адже веб-ресурси для красивішої зовнішності використовують тонші та світліші шрифти.

Відомий блогер та засновник компанії Microformats Кевін Маркс каже, що раніше виділені місця в статтях друкували напівжирним чорним кольором, який добре контрастував з білим фоном. Сьогодні ж багато сайтів обирають світло-сірий чи світло-синій колір. Подібні відтінки, наприклад, використовують на своїх ресурсах такі компанії, як Apple, Google та Twitter.

Сам Маркс почав вивчати цю тенденцію після того, як йому стало важче читати статті в інтернеті. Він стурбувався, що це, можливо, він втрачає зір. «Моє прохання до дизайнерів та програмних інженерів – ігноруйте моду та поверніться назад до типографських принципів», – говорить він.

Чорний текст на білому фоні має контраст 21:1 – це теоретичний максимум. Але на практиці це забагато, і достатньо контрасту мінімум 7:1 – такий текст залишається читабельним для людей з вадами зору. Але Маркс з’ясував, що навіть Apple, яку хвалять за зручність та продуманість дизайну, використовує контраст 5,5:1. Google рекомендує дотримуватися співвідношення 7:1, але, каже Маркс, якщо зменшити яскравість монітора до 54%, тоді рівень контрастності тексту на екрані складе 4,6:1.

«Вибір типографіки такими компаніями, як Apple та Google, задає стандарт в інтернеті. Але ці два гіганти вже знаходяться на межі прийнятності, – відзначив Маркс. – Якщо веб спиратиметься на складну для читання типографіку, це порушуватиме принцип відкритого доступу. Опублікований контент не зможуть прочитати літні, люди з вадами зору чи власники низькоякісних дисплеїв. Ми спираємося на комп’ютери не лише для споживання інформації, але і для створення важливих сервісів. Необхідно, щоб кожен мав можливість бачити, що відбувається».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися