Неділя, 3 Березня, 2024

Ісландія продовжує трансляцію 10-річного гамбургера McDonald’s, який не розкладається

У 2009 році McDonald’s закрив усі свої заклади в Ісландії. У той день чоловік на ім’я Хйортур Смарасон купив останні гамбургер та картоплю фрі. Він не з’їв їх – парубок хотів подивитися, чи правду кажуть, що їжа з McDonald’s не розкладається. Цього тижня минуло 10 років з тієї дати, і гамбургер не розчинився на молекули. Бажаючі можуть продовжити за ним спостерігати онлайн.

Гамбургер сьогодні став туристичною принадою хостелу Snotra House у південній Ісландії. Його разом з картоплею фрі виставили для огляду у скляній вітрині в одній із кімнат. «Він все тут, почувається досить добре. Він насправді виглядає дуже добре, – каже власник хостелу Сіггі Сігурдур. – Це цікава річ, але вона змушує задуматися, що ми їмо. На ньому немає плісняви. Лише папір, у який він загорнутий, виглядає старим».

Хостел каже, що подивитися на гамбургер приїжджають люди з усього світу. А на його офіційний веб-сайт заходить понад 400 тисяч унікальних відвідувачів щодня.

Однак гамбургер не завжди мав почесне місце зі скляною вітриною. У перші місяці експерименту Смарасон тримав його в пластиковому пакеті у своєму гаражі. Три роки потому, коли гамбургер не показував якихось видимих змін, чоловік подарував його Національному музею Ісландії. Однак фахівці установи вирішили, що в них немає обладнання для зберігання їжі, та повернули подарунок назад. Смарасон жартує, що музею не потрібно було хвилюватися, адже гамбургер зберігає сам себе. Згодом булочка з котлетою опинилася в хостелі в Рейк’явіку, а звідти – на своєму поточному місці.

Смарасон не перший експериментатор з їжею McDonald’s. У 1996 році Карен Ханрахан також купила гамбургер і після 14 років заявила, що він виглядає так само, як в день купівлі. У 2010 році фотограф Саллі Девіс купила Happy Meal та фотографувала його щодня протягом півроку.

У McDonald’s у 2013 році прокоментували подібні експерименти. У компанії сказали, що за правильних умов їхні страви, як і інші, розкладаються. Але без вологи в повітрі малоймовірно, що вони покриються пліснявою чи розкладуться. Слова представників фастфуду підтверджує старший лектор у галузі харчування Університету Ісландії Бйорн Адалбйорнссон. За його словами, їжа без вологи просто висихає.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися