Субота, 15 Червня, 2024

Huawei повернуть право на Google Play

У розпал торгової війни між США та Китаєм компанії Huawei заборонили встановлювати сервіси Google на свої апарати. Останні деякі експерти вважають найголовнішою цінністю, через яку користувачі вибирають Android. Уже вийшли телефони Huawei без Google, але китайський виробник може знову отримати право встановлювати додатки пошукового гіганта.

Близько 260 компаній США, серед яких, за неперевіреними даними, є Google, прохають президента США Дональда Трампа дозволити їм співпрацювати з Huawei. Якщо чиновник прийме позитивне рішення, мобільники Huawei отримають Google Play.

Секретар міністерства торгівлі США оптимістично ставиться до того, яке рішення прийме Трамп. Він каже, що компанії США надіслали значно більше заявок на співпрацю з Huawei, ніж очікувалося.

Експерти прогнозують, що дозвіл Huawei на використання Google Play нададуть уже найближчими тижнями. При цьому вони попереджають, що його можуть відкликати в будь-який час.

У червні 2019 року Huawei потрапила під санкції США, і їй буквально хотіли перекрити кисень, заборонивши доступ до всіх технологій та сервісів американських фірм: процесорів Intel, ARM, операційних систем Microsoft Windows та Android, карт microSD, Wi-Fi, соцмережі Facebook. Huawei тоді втратила 40% своїх продажів, оскільки користувачі боялися купувати смартфони Huawei та дочірнього бренду Honor. Також у червні компанія оголосила про зупинку виробництва ноутбуків, але після 90-денного відстрочення змінила своє рішення і презентувала чергову модель.

Експерти вважають, що Huawei стала однією з головних цілей торгової війни між США та Китаєм через її лідерство у 5G. Так, керівна асоціація мобільної індустрії GSMA підрахувала, що європейські стільникові оператори можуть втратити до 55 млрд євро ($62 млрд), якщо відмовляться від розробок Huawei. Це також відкине їх на 18 місяців назад у розгортанні мереж 5G. У GSMA відзначають, що Huawei та її колега ZTE сукупно займають 40% європейського ринку мобільного обладнання.

Бурхливе розгортання послуг та користувацьких апаратів з підтримкою 5G має відбутися впродовж 2019 року. П’яте покоління мобільного зв’язку може дати суттєвий поштовх глобальній економіці. Пересилання сигналу на ультракоротких радіохвилях додасть $565 млрд до глобальної економіки за наступні 15 років.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися