Із мертвих павуків зробили роботів

Команда використовувала павуків-вовків, і тестування показало, що вони здатні піднімати понад 130% ваги свого тіла. Вчені змусили захвати маніпулювати друкованою платою, пересувати об’єкти та навіть піднімати іншого павука.

Інженери-механіки з Університету Райса перетворили трупи павуків на роботів. Свої творіння вони назвали некроботами і використали їх як механічні захвати для невеликих об’єктів.

Використання характеристик або компонентів тварин для створення роботизованих систем не є новинкою в дослідженнях. У натхненних біологією підходах, дослідники шукають дизайнерські ідеї. Іноді вони безпосередньо залучають біологічні матеріали в якості елементів роботизованих систем.

Співавтор дослідження Деніел Престон пояснює, що лабораторія команди спеціалізується на м’яких роботах, які часто використовують нетрадиційні матеріали.

«Павук потрапляє в цю лінію дослідження, — каже він. – Це те, що раніше не використовувалося, але має великий потенціал».

Тіло померлого павука є ідеальною архітектурою для захоплення невеликих предметів. На відміну від людей та інших ссавців, які рухають кінцівками за допомогою синхронізації м’язів, павуки використовують гідравліку. У них є лише м’язи-згиначі, які дозволяють ногам згортатися, і вони розгинають їх назовні за допомогою гідравлічного тиску. Внутрішні клапани в гідравлічній камері павуків дозволяють керувати кожною ногою окремо.

Коли вони вмирають, вони втрачають здатність активно тиснути на своє тіло. Тому вони скручуються. Дослідники знайшли спосіб використовувати цей механізм.

Створення захвату на базі мертвого павука вимагало одного і досить простого етапу виготовлення. Вчені проникли голкою в гідравлічну камеру павуків, прикріпивши захват за допомогою суперклею. Вони під’єднали інший кінець голки до шприца. Це дозволило їм контролювати всі ноги павука одночасно.

Команда використовувала павуків-вовків, і тестування показало, що вони здатні піднімати понад 130% ваги свого тіла. Вчені змусили захвати маніпулювати друкованою платою, пересувати об’єкти та навіть піднімати іншого павука.

Вони також виявили, що некробот може витримувати близько 1000 циклів відкриття-закриття, перш ніж почати демонструвати ознаки зносу.

«Є багато завдань, які ми можемо вивчити, повторювані завдання, такі як сортування або переміщення об’єктів у цих малих масштабах, і, можливо, навіть такі речі, як складання мікроелектроніки», — каже Престон.

Іншим застосуванням може бути використання некроботів для захоплення менших комах у природі, оскільки некробот по суті закамуфльований.

Потім приходить екологічність. «Самі павуки піддаються біологічному розкладанню, — зазначає Престон. – Тож ми не представляємо великий потік відходів, який може бути проблемою з більш традиційними компонентами».