Із вуглецевих нанотрубок створили повнофункціональний процесор

Учені довели працездатність свого творіння, запустивши на ньому традиційну програму HELLO WORLD

Дослідники Массачусетського технологічного інституту перейшли на новий етап у розробці мікроелектроніки майбутнього. Раніше науковці обмежувалися окремими транзисторами, але нині вони продемонстрували повнофункціональний процесор на базі вуглецевих нанотрубок. Чіп 16-бітний, і на ньому виконали програму.

Вуглецеві нанотрубки – це мікроскопічні конструкції, виконані зі згорнутого аркуша вуглецю товщиною в один атом. У теорії побудовані на них процесори будуть продуктивнішими та споживатимуть менше енергії, ніж традиційні кремнієві чіпи. Попередні оцінки показують, що чіпи з нанотрубок споживатимуть у 10 разів менше енергії.

Однобітний процесор науковці презентували ще у 2013 році. Представлений ними 16-бітний чіп називається RV16X-NANO, і для нього використали стандартні технологічні процеси при виготовленні. Розробники кажуть, що це фактично кремнієвий процесор, у якому кремній замінили на нанотрубки.

Учені довели працездатність свого творіння, запустивши на ньому традиційну програму HELLO WORLD. Вона виводить на екран цю фразу, і її розробляє кожен, хто вивчає програмування. Продуктивність нового чіпа невелика проти флагманських кремнієвих чіпів. Розробники порівнюють її з продуктивністю процесора для якогось недорогого іграшкового робота.

Науковці кажуть, що вони не ставлять завдання повністю замінити кремнієві процесори їхніми аналогами з нанотрубок. За словами вчених, компанії можуть вбудовувати у звичайні кремнієві чіпи блоки, виготовлені з нанотрубок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я