Середа, 29 Травня, 2024

BMW використала нанотрубки, створивши найчорнішу із чорних BMW: фарба поглинає до 99,965% світла

Улітку 2014 року науковці винайшли найчорніший в історії матеріал. Пофарбований Vantablack об’єкт візуально виглядає, наче чорна діра в просторі, адже цей метаматеріал на основі вуглецевих нанотрубок поглинає до 99,965% усього видимого світла, що на нього потрапляє. Цікаво, що ціну на цей матеріал не назвали, обмежившись фразою «дуже дорого». Але це не зупинило BMW, яка нещодавно презентувала кросовер Х6 – найчорніший із чорних автомобілів.

Побачити пофарбовану у Vantablack машину BMW X6 зможуть відвідувачі франкфуртського автосалону, який запрацює наступного місяця. Реалізувати цей проект автовиробникові допомагали спеціалісти компанії Surrey NanoSystems, яка є розробником цього матеріалу.

Автомобіль X6 Vantablack настільки чорний, що оцінити його дивовижність можна лише особисто. Адже на прес-фото він виглядає, наче неякісний комп’ютерний рендер, через відсутність об’єму та деталей поверхні.

Дизайнер BMW X6 Хуссейн Аль-Аттар каже, що Vantablack є дивовижним матеріалом. За його словами, у майбутньому така фарба може стати доступною для замовлення покупцями автівок цієї марки. Він вважає, що це різко виділило би машини BMW серед конкурентів.

Vantablack (vertically aligned nanotube arrays + black) – субстанція з вуглецевих нанотрубок, яка є найчорнішою із відомих людству речовин. Поглинаючи 99,965% випромінювання, яке падає на неї, з видимим світлом, мікрохвилями та радіохвилями включно, вона значно випереджає навіть найчорніше вугілля (96% поглинання). Матеріал складається з насадження вертикальних нанотрубок на алюмінієвій фользі. Потрапляючи на Vantablack, фотони випромінювання губляться між цими нанотрубками і практично не відбиваються назад, перетворюючись у тепло.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися