Понеділок, 11 Грудня, 2023

Карта всіх пристроїв, які виходять в інтернет

Ви можете з іншого боку подивитися на свій смартфон, роутер, домашній комп’ютер та інші гаджети, що підключені онлайн. Через два роки після виходу першої карти всіх пристроїв, підключених до інтернету, її творець Джон Мазерлі повторив свій експеримент і виклав нову версію за 2016 рік:

device internet map
Карта за 2016 рік. Клацніть по ній, щоб побачити у повному розмірі

Як і у 2014 році, Мазерлі розіслав ping-запити і зібрав відповіді пристроїв, підключених до всесвітньої мережі. Весь процес зайняв у нього 5 годин (минулого разу знадобилося майже 12), а на створення карти пішло ще 12 годин. Як пояснює Мазерлі, зазвичай команда ping працює так: комп’ютер відправляє пакет ICMP віддаленому пристрою. Комп’ютер запам’ятовує, що він відправив запит, і чекає на відповідь. У ситуації, коли потрібно опитати мільйони пристроїв всього інтернету, такий спосіб дуже трудомісткий. Проте за допомогою спеціального ПЗ можна ініціювати відразу кілька процесів: один нескінченно генерує і розсилає ICMP-пакети, тут же забуваючи про них, а другий просто збирає вхідні сигнали.

device internet 2014
Карта за 2014 рік.

Місцезнаходження пристроїв Мазерлі визначав за IP. В основному у відповідь сигнал надходив з комп’ютерів, а також роутерів і мобільних пристроїв. Цілком можливо, що і ваш смартфон відправив Джону Мазерлі свій сигнал.

Деякі системи, прокоментував він, блокують ping-запити або направляють їх в інше місце. Саме тому, наприклад, Китай на карті виглядає досить блідо, хоча насправді в Піднебесній набагато більше пристроїв, підключених до інтернету. «Майже всі запити на пристрої з китайською IP перенаправляються в Пекін або Шанхай, і це приховує реальний стан», – пояснює Мазерлі.

Порівнюючи дві карти, можна побачити, наскільки поширилося інтернет-з’єднання у світі. Особливо далеко прогрес зробив крок в Індії. Найбільше пристроїв з доступом в інтернет залишається в Європі і США.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися