Вендори кажуть, що настільні ПК очікує переродження

Навіть попри багаторічне зменшення продажів, все одно у світі продається щороку понад півтори сотні мільйонів настільних ПК і ноутбуків. Але аналітики Gartner попереджають, що виробникам потрібно міняти свої стратегії вже зараз. Інакше в наступні кілька років їм краще залишити ринок готових систем.

Уже кілька років зрозуміло, що комп’ютери у нинішньому вигляді зникнуть. Це вже не будуть масові гаджети, і фахівці Lenovo під час квартального звіту розповіли, куди розвиватиметься виробництво ПК.ПК

У Lenovo кажуть, що комп’ютери найближчими роками стануть дорожчими, зокрема, через концентрацію на більш прибуткових моделях. Фірма, наприклад, зосередиться на розвитку сегмента ігрових систем. Їхніми покупцями в компанії бачать не тих любителів ігор, які цілодобово грають без сну, а тих користувачів, хто витрачає на ігри не більше двох-трьох годин на добу і для яких важлива соціальна складова процесу. Компанія також сконцентрується на корпоративному сегменті, оскільки споживчий сектор не показує зростання.

Генеральний директор Lenovo заявив, що настільні ПК у звичному вигляді повинні відмерти, а їхнє місце займуть саме ігрові системи. Топ-менеджер пояснює такий прогноз тим, що базові операції можна виконувати на інших пристроях, а настільні ПК потрібні переважно для ігор.

Навіть попри багаторічне зменшення продажів, все одно у світі продається щороку понад півтори сотні мільйонів настільних ПК і ноутбуків. Але аналітики Gartner попереджають, що виробникам потрібно міняти свої стратегії вже зараз. Інакше в наступні кілька років їм краще залишити ринок готових систем.

Сьогодні для настільних комп’ютерів використовується проста стратегія регулярного оновлення «заліза» та зниження цін. Але при скороченні продажів ПК вона перестає працювати. У Gartner пропонують вендорам нові підходи до продажів ПК.

Перша модель – класична, і вона не змінюється з часом, через що буде досить ризикованою. У цій моделі бренди, як і раніше, продають комп’ютери, оновлюють асортимент і знижують ціну для залучення покупців.

Другий варіант – це продаж традиційних ПК нетрадиційними методами. Комп’ютери можна роздавати безкоштовно на умовах передплати користувачів на сервіси. Виручка виробникам систем буде йти за рахунок надання послуг або реклами. Щось подібне 10 років тому пропонувала компанія Microsoft у проекті FlexGo на платформі Transmeta. А п’ять років тому частково реалізувала компанія Amazon, запропонувавши електронні книги Kindle зі знижкою за перегляд реклами.

Третій варіант для зміни бізнес-моделі – це розробка нових продуктів зі збереженням традиційної моделі продажів. Наприклад, комп’ютери повинні отримати нові можливості, стати більш інтегрованими в сучасний навколишній світ.

Четверта модель найбільш агресивна. У ній виробники ПК пропонують нові продукти і заробляють від надходжень за надання цифрових послуг. Як приклад аналітики наводять домашніх роботів, які, серед іншого, будуть розпоряджатися бюджетом користувача, купуючи продукти або витрачаючи кошти на поточні витрати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я