До кінця видобутку Bitcoin залишилося 20%

Позначку у 80% видобутих криптогрошей Bitcoin пройшов 13 січня 2018 року.

Найпопулярніша криптовалюта Bitcoin має суттєве обмеження, до якого майнери вже підійшли впритул. У ній обмежена максимальна кількість монет, і за десять років видобули 80% з них. Що буде з криптовалютою після знаходження 100% монет – невідомо.Bitcoin

Позначку у 80% видобутих криптогрошей Bitcoin пройшов 13 січня 2018 року. Тоді видобули 16,8 млн монет BTC з 21 млн максимально можливої кількості. Майнерам залишилося отримати ще 4,2 млн монет.

Обмеження максимальної кількості BTC на рівні 21 млн штук запровадив розробник цієї криптовалюти Сатоші Накамото. Він уперше опублікував подробиці її роботи у статті у 2008 році.

Ідея обмеження максимальної кількості у тому, щоб подолати інфляцію – збільшення кількості грошей, через що їхня купівельна спроможність знижується. Натомість Bitcoin після видобутку 21 млн монет повинен дорожчати, оскільки його можна буде лише купити у когось, хто його вже має.

Нині майнери отримують винагороду у 12,5 BTC за кожний обрахований блок. Ця кількість знижується вдвічі кожні 210 000 блоків, або приблизно раз на чотири роки. Тому з червня 2020 року майнери почнуть заробляти по 6,25 BTC за кожний блок.

Не всі криптовалюти можна добувати, спалюючи електрику в тепло. Деякі створюються з уже доступною повною кількістю монет. Серед таких можна назвати Ripple, IOTA, NEM, NEO, Qtum, Omisego, Lisk, Stratis, Waves, EOS.

Уже існують думки про збільшення максимального ліміту монет у Bitcoin. Теоретично це можливо, якщо виконати так звану атаку 51%. У цій атаці 51% майнерів погоджуються на нові правила та запроваджують їх у своїй роботі. Оскільки більшість переходить на нову модель роботи, попередня відкидається. Подібну атаку проводили у серпні 2016 року на валюту Krypton, яка заснована на блокчейні Ethereum.

Останнім часом курс BTC відчуває значні коливання. Одне з останніх падінь сталося 22 грудня 2017 року, після чого почалося поступове зростання курсу. Нині валюта торгується на рівні приблизно $14,2 тис. за криптомонету.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я