Конкурс з видачі 4G-ліцензій в Україні відбудеться в 2017 році

Президент України Петро Порошенко спрогнозував, що до 2016 року кожен третій українець користуватиметься зв’язком 3G. Про це він сказав, виступаючи зі зверненням до Верховної Ради України, пише «Дело».

«А в 2017 році проведемо такий самий відкритий конкурс-аукціон на зв’язок четвертого покоління», – заявив український Президент.

Зображення: Адміністрація Президента України

Українське законодавство у галузі зв’язку дотримується застарілого підходу щодо використання радіоспектра. До кожного діапазону «прив’язані» певні стандарти, і власники ліцензій можуть розвивати лише їх. Розвинені країни відмовилися від такого жорсткого регулювання і впровадили принцип технологічної нейтральності. Згідно з ним, бездротовий оператор, отримавши від держави радіочастоти, може сам вибрати, який формат зв’язку розвивати.

НКРЗІ має провести ревізію всіх перспективних частот для розвитку четвертого покоління. Крім ревізії діапазону потрібно виробити процедуру рефармінгу – обміну радіочастотами між операторами. Розвивати 4G/LTE можна і на 900/1800 МГц, але для цього потрібні суцільні смуги радіочастот по всій Україні. Тоді як раніше регулювальні органи «нарізали» спектр безсистемно. В українському законодавстві про рефармінг не сказано ні слова, і це створює конфлікт інтересів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я