Неділя, 25 Лютого, 2024

Кожна покупка у Bitcoin відправляє два iPhone 12 на сміттєзвалище

У криптовалюти Bitcoin є ще один вектор шкідливого впливу на екологію, окрім енергоспоживання, як у всієї України. Операції в Bitcoin створюють електронні відходи. Кожна транзакція створює стільки електронних відходів, що еквівалентно викинути два iPhone 12 на сміттєзвалище.

Електронне сміття створюється тому, що у Bitcoin постійно зростає складність обчислень. Через високі вимоги до комп’ютерів, які обслуговують мережу цієї криптовалюти, у них надзвичайно короткий термін служби. Середній термін використання пристрою для видобування Bitcoin становить всього 1,29 роки.

Внаслідок швидкого оновлення апаратного забезпечення Bitcoin, на сміттєзвалище відправляється близько 33 800 тонн електронного сміття. Це приблизно стільки ж, як викиди гаджетів всіма Нідерландами.

У 2020 році було здійснено 112,5 мільйона біткойн-транзакцій, згідно зі звітом в журналі Resources, Conservation and Recycling. Кожна транзакція у Bitcoin виробляє 9,5 унцій електронних відходів, що приблизно дорівнює вазі двох iPhone 12. Однак дослідники побоюються, що зі зростанням інтересу до криптовалют, кількість Bitcoin-сміття незабаром може збільшитися більш ніж удвічі.

Для видобування Bitcoin використовуються спеціальні комп’ютери, які обчисллють складних математичні рівнняння, і перший, хто вирішує черговий блок, отримує винагороду.

По всьому світу криптовалютні ферми забиті процесорами розміром з тостер, призначеними для виконання цього завдання, що працюють вдень і вночі. Цей процес надзвичайно енергоємний, а також постійно ускладнюється, тому спеціальні комп’ютерні чіпи, відомі як ASIC, швидко застарівають.

Ґрунтуючись на рекордному зростанні ціни біткойнов в цьому році, який досяг максимуму в 64 863 долара в квітні 2021 року, кількість електронних відходів за шість місяців може досягти 74 000 тонн.

На додаток до фізичних відходів, Bitcoin використовує величезну кількість енергії – більше, ніж видобуток золота, платини та інших дорогоцінних металів, згідно з звітом 2018 року в журналі Nature Sustainability.

За даними New York Times, мережа Bitcoin споживає близько 91 терават-години електроенергії на рік, що більше, ніж виробляється всією Фінляндією. Як повідомляє Times, за останні п’ять років це споживання збільшилося в десять разів і в даний час становить майже піввідсотка від усієї споживаної в світі електрики.

Дослідження 2018 року попередило, що величезні ферми комп’ютерів, що використовуються для видобутку біткойнів, виробляють стільки ж вуглекислого газу на рік, скільки всі автомобілі у Великобританії разом узяті.

5 КОМЕНТАРІ

  1. Могли хотяби унції в грами перевести,в нас метрична система,редактор тормоз

  2. Напомните из чего делают батареи для айфонов? Ну это ответ и вопрос одновременно

  3. Это просто ужас. Кто это писал? Предложения несогоасованы, куча логических дыр, половина вранье, другая половина перекручена. Просто жесть

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися