Середа, 29 Травня, 2024

Мільйони веб-сайтів скоро почнуть працювати швидше

У рамках свого заходу Speed Week 2021 компанія Cloudflare оголосила, що стала першим провайдером CDN, який впровадив масштабну підтримку нового інтернет-стандарту Early Hints. Він може допомогти прискорити веб-сайти на 30 і більше відсотків безкоштовно. Cloudflare співпрацює з розробниками популярних браузерів над впровадженням Early Hints.

За стандартною технологією роботи інтернету, коли ви відвідуєте веб-сайт, ваш веб-браузер не може відобразити сторінку на екрані, поки він не отримає інструкції від сервера про всі різні елементи, такі як зображення і текст.

Технологія Early Hints використовує “час на роздуми сервера” для асинхронної відправки інструкцій браузеру, щоб почати завантаження ресурсів, поки вихідний сервер компілює повну відповідь. Відправляючи ці підказки в браузер до того, як буде підготовлено повну відповідь, браузер може з’ясувати, що йому потрібно зробити, щоб швидше відобразити веб-сторінку для кінцевого користувача.

Більш формально, Early Hints  – це веб-стандарт, який визначає новий код стану HTTP (103 ранні підказки). Він визначає нові взаємодії між клієнтом і сервером. Повідомлення з кодом 103 подаються клієнтам під час підготовки відповіді 200 “ОК” (або “помилка”) і містять підказки про те, які ресурси, ймовірно, будуть потрібні для повного відображення веб-сторінки. Цей натяк прискорює завантаження сторінок і, як правило, зменшує сприйману користувачем затримку.

Відправка підказок про те, які ресурси слід очікувати до того, як буде скомпільований вся відповідь сервера, дозволяє браузеру використовувати цей час на обдумування, коли в іншому випадку він би чекав, для вилучення необхідних ресурсів, підготовки частин відображуваної сторінки.

Загалом Early Hints скорочують час між введенням URL-адреси веб-сайту та завершенням завантаження цього веб-сайту. Cloudflare може пришвидшити підключені до неї сайти, не вимагаючи ніяких додаткових дій від сервера, завдяки поєднанню масштабу і швидкості своєї глобальної мережі і використанню машинного навчання.

Зацікавлені користувачі або компанії можуть зареєструватися на бета-версію Early Hints від Cloudflare. Більше інформації про впровадження компанією нового інтернет-стандарту стане відомо, як тільки він офіційно вийде.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися