Квадрокоптери навчили не падати, коли у них відмовляє двигун

Основою розробки є невеликі камери, одна з яких є звичайною оптичною камерою, а інша є камерою подій

Дрони є нестабільним літальним апаратом і електроніка постійно керує двигунами, щоб утримати їх в повітрі. Відмова одного двигуна, особливо для машин з чотирма моторами, може обернутися катастрофою. Але у разі якщо дрон не оснащений «очима» – двома камерами та алгоритмами, які розробили  в Університеті Цюриху.

Розроблені алгоритми дозволяють квадрокоптеру, у якого відмовив двигун не лише залишитися в повітрі замість миттєвого падіння, а й продовжити політ.

Основою розробки є невеликі камери, одна з яких є звичайною оптичною камерою, а інша є камерою подій. Це такий тип камер, який має пікселі, що незалежно реагують на зміни яскравості.

При відмові одного двигуна квадрокоптер починає швидко обертатися. Алгоритми аналізують потік даних з камер та можуть відстежити напрям і швидкість обертання. Електроніка подає відповідні команди на решту три двигуни для компенсації цього руху. Квадрокоптер стабілізується і може продовжити політ.

Виключно оптичної камери для роботи алгоритмів недостатньо – при обертанні дрона картинка з неї стає надто розмазаною, особливо в умовах поганого освітлення – всередині приміщення чи ввечері. Але для камери подій тьмяного освітлення виявлялося достатньо, щоб відстежити рух дрона.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я